| Capacity | 2,600 lbs |
| Power Type | Electric |
| Battery | 24 volt/ 60Ah LIB |
| Capacity | 2,600 lb. (2,200 lb. over 126" lift height) |
| Travel Speed | 2.6 - 2.8 mph |
| Turning Radius | 53" |
| Baseleg Width (Outside) | 46.5", 50.5", 54.5", 58.5" |
| Brand | Raymond |
| Model | RBS26-S Straddle Stacker |
| Category | Reach Trucks |
| Capacity | 2,600 lbs |
| Power | Electric |
| Specs Updated | Mar 2026 |